גירושין וילדים – הסיבה האמיתית לבחור בגישור
 
נכון שבתהליך גישור גירושין אתם חוסכים הרבה כסף וזמן. אבל הסיבה האמיתית והמשמעותית ביותר ללכת לתהליך של גישור בגירושין היא הילדים שלכם.

גירושין בהליך משפטי בישראל מחייב את בני הזוג להיכנס למלחמה. מחייב את בני הזוג לבחור אסטרטגיות תקיפה והטעייה על מנת לנצח ולהשיג את המיטב עבור הצד שלהם. עורכי דין שעוסקים בגירושין אלופים בנושאים אלו ובללמד אתכם כיצד לפעול "נכון" ולא לוותר או חס ושלום להסכים. אבל עורכי הדין שלכם לא יחיו עם הילדים שלכם למשך תקופת הגירושין ויותר חשוב – שנים רבות אחרי שהגירושין יסתיימו. הפצעים והצלקות שכבר הוכח במאות מחקרים בכל העולם נשארים שנים רבות לאחר שהסתיימו התשלומים ועורכי הדין כבר לא זוכרים את שמכם.

מחקרים רבים מראים ומלמדים על ההשפעה קצרת הטווח (כבר הוכח רבות) ובשנים האחרונות גם ההשפעה ארוכת הטווח על ילדים שהוריהם עברו גירושין. מסקנות חלק מהמחקרים:

הגירושין הם טראומה עבור הילדים, אשר מהדהדת גם אל בגרותם
Amato, 2000

 
השלכות הגירושין נמשכות גם בתקופת המעבר לבגרות, ומתבטאות בקשיי הסתגלות בתחומים שונים  Amato, 2010
 
שבוגרים להורים גרושים הם בעלי נטייה נמוכה יותר לרכוש השכלה גבוהה, בעלי הישגים לימודיים נמוכים יותר ונטייה גבוהה יותר לנשור מהלימודים  Gennetian, 2005& Gruber, 2004
 
מבחינה כלכלית, הם בעלי הכנסה נמוכה יותר, בעלי פחות נכסים ומאופיינים בלחצים כלכליים. יתר על כן, הם סובלים מיותר בעיות בריאותיות כרוניות Amato & Keith, 1991b; Kuh & MacLean, 1990


בגלל אופי ההליך המשפטי שמחייב מלחמה, בגלל שההליך המשפטי ארוך מאוד – אז לא רק שהרגשות והכעס נכנסים אל תוך המשפחה, הם גם נמשכים זמן מאוד ארוך ויוצרים פגיעה ארוכה וממושכת יותר. גם הורים שמנסים למנוע ולשמור על ילדיהם בזמן התהליך, נגררים למצבים בהם הילדים נחפשים אל הקונפליקטים בצורה שתשפיע עליהם שנים רבות לאחר הגירושין.

בהליך גישור – מעבר לאופי המשתף והמוסכם שהכל נעשה איתו, הזמן שלוקח להתגרש קצר משמעותית. בעוד הליך גישור גירושין לוקח בממוצע עד 3 חודשים מהפגישה הראשונה ועד להסכם הגירושין המאושר, אותו הליך בבית המשפט לוקח בממוצע כ18 חודשים.
בהליך גישור בני הזוג מתקשרים, כפי שעשו רגע לפני הגירושין, ככל שניתן בעזרת מגשר גירושין מומחה על מנת שיוכלו להעלות את הבעיות שמונעות מהם להגיע להסכמות ולאחר מכן למצוא את הפתרונות שיענו על הרצונות שלהם. כל התהליך נעשה ברוח שיתופית ואחראית, דבר שמשפיע באופן ישיר על הילדים והדרך בה הם רואים את הוריהם מתגרשים.

לא משנה מה גרם לגירושין, לא משנה עד כמה את/ה כועסים על בני הזוג שלכם – בחירה בהליך גירושין בבית המשפט תפגע בילדיכם בצורה שתקשה עליהם מאוד להתגבר על המשבר וגם כנראה תשפיע על חייהם כבוגרים. אם אתם נפגעתם, אין סיבה לפגוע בילדיכם. דבר נוסף שבני זוג רבים לא לוקחים בחשבון – גירושין אינו הסוף! לאחר הגירושין מתחיל בחייכם פרק חדש שהוא – חיים עם כגרושים עם ילדים. אתם תצטרכו לשתף פעולה בכל הקשור למזונות, לחינוך וגידול ילדכם ולהחלטות חשובות שתצטרכו לקחת יחד במשך שנים רבות. אם הגעתם למצב זה לאחר שנתיים של מלחמה והשמצות בבית המשפט, כשאחד מבני הזוג (כי בבית המשפט יש מנצח ויש מפסיד) ניצח ואחד הפסיד – צפויות לכם שנים רבות של רגשות סוערים וכעס שלא יאפשרו לכם להמשיך בחייכם.

לאחר הליך גישור, שברוב המקרים, הסתיים בהסכם גירושין שאליו הגעתם בהסכמה ובתקשורת משותפת – תוכלו להמשיך בחייכם גם מול בני הזוג בצורה נעימה או לפחות נסבלת וגם להמשיך בחייכם ובפרק החדש שעומד בפניכם.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או התייעצות בנוגע להליך גישור גירושין 072-3316000